Drzwi zewnętrzne pełnią dwie ważne funkcje: powinny być zarówno wizytówką i ozdobą domu, jak i skuteczną barierą uniemożliwiającą dostanie się do jego wnętrza złodziejom. Równie istotne są ich parametry termoizolacyjne i akustyczne, gdyż powinny zabezpieczać wnętrza domu przed utratą cennego ciepła, a także chronić je przed nadmiernym hałasem dobiegającym ze świata zewnętrznego. Mogą być wykonane z różnych materiałów np. drewna, metalu lub aluminium. Jeżeli zastanawiasz się, czy zewnętrzne drzwi z aluminium to dobry pomysł, koniecznie przeczytaj ten wpis. Wyjaśnimy w nim, dlaczego aluminiowe drzwi zewnętrzne to doskonały wybór.

Dlaczego aluminium to dobry materiał na drzwi zewnętrzne?

Aluminiowe drzwi zewnętrzne panelowe mają wiele zalet. Przede wszystkim są trwałe i odporne na działanie zmiennych warunków pogodowych oraz korozję. Są także wytrzymałe, więc nawet po wielu latach użytkowania nie będą krzywić się ani ulegać odkształceniom tak jak to często dzieje się z drzwiami wykonanymi z drewna albo PVC. Materiał ten jest sztywny i stabilny, a drzwi z niego zrobione wykazują wysoką odporność na próby włamania. 
Aluminium to także materiał wyróżniający się wyjątkową lekkością, dzięki czemu wykonane z niego drzwi nie obciążają za bardzo konstrukcji budynku. Pomimo swojej niewielkiej wagi zapewniają optymalną izolację termiczną i akustyczną, gwarantując niski współczynnik przenikania ciepła. Dzięki nim wnętrza Twojego domu będą zawsze przyjemnie ciepłe i ciche. Zewnętrzne drzwi aluminiowe mogą być wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym, a nawet pasywnym.

Kolejnym atutem aluminiowych drzwi zewnętrznych panelowych jest ich wygląd. Materiał ten wyróżnia się wysoką estetyką, jest łatwy w czyszczeniu i nie wymaga przeprowadzania żadnych prac konserwacyjnych. Nie elektryzuje się, dzięki czemu nie przyciąga do siebie kurzu i innych zanieczyszczeń. Ich specyficzna konstrukcja składająca się ze skrzydła drzwiowego, które ukryte jest pod przyklejonym do niego panelem, umożliwia dowolne wykończenie ich zewnętrznej powierzchni. Panele mogą być gładkie lub ozdobne (np. z frezowaniami albo dekoracyjnymi szybkami). Aluminium można pokryć dowolną powłoką dekoracyjno-ochronną. Drzwi mogą więc być idealnie dopasowane kolorystycznie do projektu architektonicznego lub wizji inwestora.