Notice: Undefined index: options in /autoinstalator/wordpress/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 124
Aluminiowe zadaszenia tarasów – korzystaj z tarasu, kiedy chcesz

Zadaszenia tarasów

Jeżeli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, a Twój dom lub mieszkanie ma taras, to doskonałym pomysłem będzie zadaszenie go. Dzięki aluminiowemu zadaszeniu Twój taras stanie się miejscem, z którego będziesz mógł korzystać bez względu na warunki pogodowe. Uniezależnisz się od kaprysów zmiennej pogody i będziesz mógł cieszyć się lekturą, posiłkiem czy popołudniową kawą wśród zieleni i śpiewu ptaków. Jeżeli jesteś właścicielem balkonu, warto zastanowić się nad nowoczesnym aluminiowym systemem przesuwnym, dzięki któremu można zabudować balkon.

Naszym klientom oferujemy również nowoczesne systemy pergol, dzięki którym można zadaszyć duże powierzchnie. To elegancki dodatek w śródziemnomorskim stylu doskonale pasujący do nowoczesnej architektury. Pergole sprawdzą się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i obiektów komercyjnych (np. w restauracjach czy hotelach). Latem pergole zapewniają cień i chronią przed nagłymi opadami. Jeżeli wyposaży się je w dodatkowe przesłony boczne (screeny albo szklane panele przesuwne), można z nich korzystać nawet w chłodniejsze, deszczowe dni.

Jakie powinno być zadaszenie tarasu?

Aby zadaszenie tarasu mogło właściwie spełniać swoje funkcje, musi być zrobione z odpowiedniego materiału. Aluminium jest doskonałym rozwiązaniem ze względu na swoje właściwości. Jest wytrzymałe, trwałe i odporne na korozję oraz działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Zaletą aluminium jest również jego lekkość i sztywność, dzięki czemu powstające z niego konstrukcje są solidne i stabilne, co jest szczególnie istotne np. w wietrzne dni. Zadaszenie tarasu musi być także estetyczne i idealnie dopasowane do wyglądu budynku. Tylko dbając o jego odpowiednią prezencję i dostosowanie do projektu architektonicznego, zapewnisz swojemu domowi piękny element urozmaicający jego wygląd, dodający mu uroku, a przede wszystkim znacznie zwiększający funkcjonalność Twojego tarasu.

Czy na wykonanie zadaszenia tarasu potrzebne jest pozwolenie na budowę?

Aby wykonać zadaszenie tarasu, nie trzeba mieć na szczęście pozwolenia na budowę. Według prawa budowlanego bez takiego pozwolenia można zbudować: garaż, wiatę, ganek, oranżerię (ogród zimowy) lub nawet wolnostojący budynek parterowy. Warunkiem jest nie przekraczanie 35m2 powierzchni oraz ograniczenie dotyczące liczby takich obiektów na jednej działce – nie mogą powstać na niej więcej niż dwa tego typu zabudowania na każde 500 m2 jej powierzchni.