Notice: Undefined index: options in /autoinstalator/wordpress/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 124
Drzwi zewnętrzne przeciwpożarowe i ewakuacyjne z aluminium

Drzwi zewnętrzne przeciwpożarowe

Drzwi przeciwpożarowe muszą być wykonane z materiałów odpornych na działanie ekstremalnie wysokiej temperatury oraz ognia, gdyż ich najważniejszym zadaniem jest odgradzanie miejsc, w których doszło do wzniecenia pożaru. W ten sposób spowalniają rozprzestrzenianie się ognia i dymu, a także zapewniają dodatkowy czas niezbędny na przeprowadzenie sprawnej i bezpiecznej ewakuacji. Aby mogły należycie spełniać swoje funkcje, muszą być: stabilne, wytrzymałe i szczelne. Konieczne jest również posiadanie odpowiednich certyfikatów przez producenta będących gwarantami spełniania przez nie rygorystycznych wymogów zawartych w przepisach przeciwpożarowych.

Jakie są zalety aluminiowych zewnętrznych drzwi przeciwpożarowych oraz ewakuacyjnych?

Zewnętrzne i wewnętrzne drzwi ewakuacyjne i ppoż mogą być wykonane z różnych materiałów. Doskonale sprawdza się w tym przypadku aluminium, które wyróżnia się wysoką wytrzymałością, odpornością i estetyką. Produkowane przez naszą firmę zewnętrzne i wewnętrzne drzwi przeciwpożarowe są zgodne z krajowymi i europejskimi normami w tym zakresie. Stanowią skuteczną barierę przeciw płomieniom i zapewniają długotrwałą szczelność.

Gdzie stosuje się drzwi przeciwpożarowe?

Zewnętrzne i wewnętrzne drzwi przeciwpożarowe montowane są przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej. Wynika to z faktu, iż budynki tego typu muszą spełniać wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa pożarowego. Stosuje się je także w obiektach przemysłowych, biurach, magazynach czy halach produkcyjnych.