Choć kiedyś stolarka aluminiowa nie kojarzyła się raczej z prywatnymi domami czy mieszkaniami, dziś wykorzystywana jest na coraz szerszą skalę. Nowoczesne rozwiązania i zaawansowane technologie umożliwiają stworzenie drzwi niezwykle funkcjonalnych, o doskonałych parametrach izolacyjności cieplnej i akustycznej, a przy tym wyjątkowo estetycznych. W artykule odpowiadamy na pytanie, gdzie w takim razie najlepiej sprawdzają się drzwi aluminiowe!

Domy prywatne

Nowoczesne budownictwo w dużej mierze opiera się na minimalistycznym stylu oraz połączeniach takich materiałów, jak szkło i metal. Co więcej, w prywatnych domach coraz częściej wykorzystywane są wielkogabarytowe przeszklenia. Zapewniają one:

Aluminium jest materiałem, który sprawdza się wówczas najlepiej. Jest bardzo lekkie, a przy tym wyjątkowo wytrzymałe i odporne na rozmaite czynniki atmosferyczne, dlatego drzwi aluminiowe bez problemu utrzymają nawet bardzo duże i ciężkie szyby, zapewniając estetyczne i praktyczne wyjście na zewnątrz.

Obiekty użyteczności publicznej

Ogromnym atutem ślusarki aluminiowej jest także możliwość zapewnienia odporności na włamanie. Cecha ta jest doceniana nie tylko przez właścicieli domów prywatnych, ale też obiektów użyteczności publicznej, takich jak:

Drzwi z aluminium są trwałe i solidne, a swoją funkcjonalność łączą z walorami wizualnymi. Materiał ten jest bowiem jednocześnie bardzo łatwy w obróbce. Umożliwia dostosowanie jego wyglądu do indywidualnych preferencji i wymagań. Drzwi aluminiowe dostępne są więc w wielu wersjach wykończeniowych oraz kolorystycznych do wyboru, dzięki czemu będą odpowiednio dopasowane zarówno do elewacji budynku, jak i jego wnętrza.