Balkon to szczególne miejsce w mieszkaniu, dzięki któremu pomieszczenia w sezonie wiosenno-letnim zyskują dodatkową przestrzeń użytkową na świeżym powietrzu. Można na nich uprawiać kwiaty ozdobne, zioła, a nawet warzywa, rozstawić leżaki, stół z krzesłami albo powiesić hamak. Niezależnie od wyposażenia balkon to idealne miejsce do relaksu. Niestety, kiedy pogoda płata figle i staje się kapryśna, balkon zostaje zamknięty, a domownicy nie mogą korzystać z jego uroków. Na szczęście jest sposób na to, aby mimo zmiennej aury móc cieszyć się tą dodatkową przestrzenią. Wystarczy zdecydować się na wykonanie przesuwnej zabudowy balkonowej, dzięki której nawet podczas deszczu, chłodu czy kiedy wieje wiatr, będzie można korzystać z balkonowej oazy.

Czym charakteryzują się przesuwne zabudowy balkonowe?

Nowoczesne przesuwne zabudowy balkonowe powstają z aluminium. Materiał ten jest lekki, wytrzymały i odporny na działanie zmiennych czynników pogodowych, a także uszkodzenia mechaniczne. Jego wielką zaletą jest odporność na korozję oraz sztywność, dzięki której zabudowy balkonowe są stabilne. Tego typu konstrukcje to wąskoprofilowe systemy przesuwne wyróżniające się wysoką estetyką. Nawet po wielu latach eksploatacji nie ulegają deformacjom. Profile aluminiowe wykorzystywane do ich produkcji gwarantują optymalną izolacyjność termiczną i akustyczną, dzięki czemu wnętrza są ciepłe i ciche, a domownicy mogą cieszyć się większą ilością światła słonecznego wpadającego do pomieszczeń.

Wielką zaletą aluminiowych przesuwnych zabudów balkonowych jest też sam sposób ich otwierania. Dzięki temu, iż nie trzeba klasycznie otwierać skrzydeł takiej zabudowy, domownicy zyskują przestrzeń, którą mogą dowolnie wykorzystać. Zastosowane do ich budowy wąskie profile aluminiowe sprawiają, że przeszklenia takich zabudów są maksymalnej wielkości. Takie rozwiązanie zapewnia największe możliwe doświetlenie wnętrz oraz minimalistyczny wygląd. Zabudowy balkonów z aluminium doskonale komponują się z nowoczesnymi budynkami, które zyskują dzięki nim dodatkowy element ozdobny cechujący się wyjątkową lekkością wizualną oraz transparentnością. Przesuwne zabudowy mogą mieć profile schowane w posadzce, suficie i ścianach, dzięki czemu ich ościeżnice są całkowicie niewidoczne.